DSC_7436DSC_7372DSC_7385

Fiks si sot nje vit me pare kam qene duke pritur kete bukurosh qaramanin qe shihni ne foto. Ama pritja ia vlejti :). U endem korridoreve te maternitetit per 4 ore me rradhe ne ankth se bashku me tezen dhe babin e Kris. Per mua ishte eksperienca e pare dhe sigurisht e paharrueshme ardhja ne jete ne Krisit. Aq shume e perjetova kete moment saqe nuk dija se cfare kisha shkrepur. Vetem te nesermen pashe se fotografite e mia nuk ishin aq perfekte sa Krisi, isha tere emocion. Me kujtohet momenti i qetesise …dhe pastaj e qara e bukur e Kris … . Ai vendosi te vinte ne jete ne sekondat e para sapo data shenoi 3 nentor. Sa me pelqen numri 3 :). Sot ai ka ditelindjen, dmth sapo akrepi te kaloje numrin 12 :). Teta Soela i uron me gjithe shpirt edhe 101 vjeç Krisit te vogel bashke me mami Elonen dhe babi Eltonin. Gezuar Kris :).